Menu

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kędzierzynie-Koźlu

Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych
Polonez w wykonaniu uczniów szkoły podczas Festiwalu Pieśni i Twórczości Patriotycznej
Podsumowanie tegorocznej edycji „Gorączki Złota”
Festiwal Pieśni i Twórczości Patriotycznej
Budynek Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie - ulica Stalmacha 20
Marzenia do spełnienia, czyli Dzień Nauczyciela w PSP 6 na lirycznie i wesoło
Przedświąteczna akcja dekorowania pierniczków i innych ciasteczek...
Turniej Warcabowy z okazji Dnia Chłopaka
Lekcja przyrody
Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych
Wycieczka w Bieszczady
Dzień Postaci z Bajek
Budynek Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kędzierzynie-Koźlu - Ulica 1 Maja 3
Festiwal Pieśni i Twórczości Patriotycznej
 

03
W piątek, 22 czerwca w całej Polsce uczniowie rozstali się ze swoimi szkołami na dwa letnie miesiące. Uczniowie klas szóstej, siódmej i klas drugich gimnazjum również uroczyście zakończyli rok szkolny 2017/2018, uczestnicząc w okolicznościowym apelu. Z rąk Dyrektora Szkoły- Pani Małgorzaty Nowackiej oraz Wychowawców najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, natomiast dyplomy za działalność artystyczną w Kole Tanecznym wręczała Pani Agnieszka Zelenay-Fuchs. Na zakończenie apelu uczniowie z klasy II c Paulina Konkolewska i Igor Szczerkowski uraczyli kolegów i koleżanki pięknym wykonaniem piosenki z dedykacją. Po zakończeniu uroczystości wychowawcy już w salach lekcyjnych wręczyli uczniom pozostałe świadectwa i pożegnali się ze swoimi uczniami. Otrzymali oni gratulacje za osiągnięcia, życzenia dobrych, bezpiecznych wakacji, a uśmiechnięci nauczyciele- podziękowania i kwiaty.

Wakacje czas zacząć. Do zobaczenia we wrześniu.

03

„Szczęśliwej drogi, już czas, mapę życia w sercu masz, jesteś jak młody ptak”

    Nadeszła chwila rozstania, a więc nastał czas refleksji, wspomnień, podsumowań, podziękowań i życzeń. Uczniowie klas trzecich gimnazjalnych dotarli wreszcie do celu drogi, którą pokonywali w słońcu i w deszczu, w dobrym i złym humorze. Stanęli przed kolejnym etapem podróży przez życie. Do mety przybywa się przecież tylko po to, by wyruszyć znowu dalej …

     21 czerwca w Domu Kultury „Chemik” odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów. Doniosłość tego wydarzenia podkreśliła obecność licznie zgromadzonych gości. W tym gronie wręczanie świadectw ukończenia szkoły nabrało szczególnego charakteru. Podniosły nastrój, galowe stroje, oprawa artystyczna- złożyły się na wyjątkowość tego wydarzenia. Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Pani Małgorzata Nowacka, zwracając się do uczniów i ich rodziców z wyrazami najwyższego uznania za osiągane sukcesy. Głos zabrał również Prezydent Miasta Wojciech Jagiełło, który wygłosił krótkie przemówienie z gratulacjami dla najlepszych, życzeniami udanych wakacji dla wszystkich, podziękowaniami dla Dyrekcji Szkoły i wszystkich jej pracowników. Z kolejnym okolicznościowym przemówieniem wystąpił przewodniczący Rady Rodziców, pan Krzysztof Gawin, życząc powodzenia uczniom na dalszym etapie kształcenia. Gość specjalny- Sławomir Lipkowski- Prezes Zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. uroczyście pogratulował naszemu wyjątkowemu absolwentowi, uczniowi, którego osiągnięcia w dziedzinie chemii są imponujące- trzykrotny tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego oraz wielokrotne zwycięstwo w innych chemicznych konkursach. Nagroda pieniężna stała się symbolicznym wyrazem uznania za te wspaniałe osiągnięcia.

zakonczenie
skr lekcje czwartek

Wyniki egzaminu gimnazjalnego udostępnione zostaną dla uczniów w dniu 15.06.2018 r.
od godz. 10.00 w „Serwisie wyników egzaminów”.

Link do serwisu z wynikami

Do logowania potrzebne będą login i hasło przekazane uczniom przez wychowawców w miesiącu kwietniu.