Menu

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kędzierzynie-Koźlu

Polonez w wykonaniu uczniów szkoły podczas Festiwalu Pieśni i Twórczości Patriotycznej
Przedświąteczna akcja dekorowania pierniczków i innych ciasteczek...
Budynek Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie - ulica Stalmacha 20
Wycieczka w Bieszczady
Lekcja przyrody
Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych
Dzień Postaci z Bajek
Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych
Festiwal Pieśni i Twórczości Patriotycznej
Festiwal Pieśni i Twórczości Patriotycznej
Marzenia do spełnienia, czyli Dzień Nauczyciela w PSP 6 na lirycznie i wesoło
Podsumowanie tegorocznej edycji „Gorączki Złota”
Budynek Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kędzierzynie-Koźlu - Ulica 1 Maja 3
Turniej Warcabowy z okazji Dnia Chłopaka
 

26 września przypada Dzień Języków Obcych. W naszej szkole będziemy go świętować w późniejszym terminie. Miejska Biblioteka Publiczna zaproponowała w Kędzierzynie-Koźlu przygotowała z tej okazji warsztaty dla uczniów. Klasa ósma uczestniczyła w takiej lekcji poza szkołą wraz z wychowawcą. W ramach warsztatów uczniowie konkurowali w kilkuosobowych zespołach w quizach, wykonywali zadania związane z językami obcymi. Skąd pochodzi dane słowo, jak Finowie mówią na ogórki, co Niemcy zakładają na głowę, jak nazywają się owoce, które zechcemy kupić podczas pobytu za granicą, skąd pochodzą produkty znanych marek odzieżowych i kosmetycznych? Na takie między innymi pytania odpowiedzi poszukiwano z wykorzystaniem technologii informacyjnej, gdy wiedza lub intuicja zawiodły. Na zakończenie zespoły sprawdzały znajomość gwary śląskiej, czyli języka ludności naszego regionu.

Zajęcia w bibliotece były okazją do poszerzenia wiedzy w formie zabawy, czas więc uczniowie spędzili przyjemnie i pożytecznie.

 

01Uczniowie klasy 7 a zostali w tym roku szkolnym włączeni w realizację innowacji chemicznych. Dzięki nawiązanej współpracy z Zespołem Szkół nr 3 w Sławięcicach co miesiąc -pod kierunkiem nauczyciela chemii i pod opieką wychowawcy- będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w warunkach laboratoryjnych, jakimi dysponuje ta szkoła.

strona szkoly18 cd
strona szkoly

„Zachowaj trzeźwy umysł”- wśród nich nasz uczeń!

Do konkursu plastyczno-literackiego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” z naszej szkoły zgłoszono osiem prac uczniów naszej szkoły. Z formą literackiego autoportretu zmierzyli się : Julia Kowalkowska, Paulina Konkolewska, Emilia Kuszman, Zuzanna Wójtowicz, Olga Szczerska, Adam Jaglarz, Mieszko Miszczuk, Paweł Gierczak. Wśród laureatów znalazło się pięcioro uczniów z Kędzierzyna-Koźla, Paweł Gierczak – dziś absolwent naszej szkoły- jako jedyny został wyróżniony w kategorii pracy literackiej. Podczas spotkania w Urzędzie Miasta 13 września br. laureatom zostały wręczone nagrody książkowe i dyplomy. W przyszłorocznej kampanii zachęcamy do udziału wszystkich zainteresowanych rozwijaniem swoich literackich zdolności i pasji.

 

Opłata za obiady we wrześniu wynosi 45,00 zł.