Menu

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kędzierzynie-Koźlu

Dzień Postaci z Bajek
Budynek Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kędzierzynie-Koźlu - Ulica 1 Maja 3
Festiwal Pieśni i Twórczości Patriotycznej
Budynek Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie - ulica Stalmacha 20
Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych
Festiwal Pieśni i Twórczości Patriotycznej
Przedświąteczna akcja dekorowania pierniczków i innych ciasteczek...
Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych
Marzenia do spełnienia, czyli Dzień Nauczyciela w PSP 6 na lirycznie i wesoło
Lekcja przyrody
Podsumowanie tegorocznej edycji „Gorączki Złota”
Polonez w wykonaniu uczniów szkoły podczas Festiwalu Pieśni i Twórczości Patriotycznej
Wycieczka w Bieszczady
Turniej Warcabowy z okazji Dnia Chłopaka

24Marcin Prus to były siatkarz przez wiele lat związany z kędzierzyńską drużyną, którą pamiętamy pod nazwą Mostostal Kędzierzyn-Koźle. Za czasów trenera Waldemara Wspaniałego ekipa siatkarzy święciła tryumfy zarówno w rozgrywkach krajowych, jak i w Lidze Mistrzów. Powołany do kadry narodowej Marcin Prus przyczynił się do zdobycia wielu medali, w tym złotego medalu na Mistrzostwach Świata. Z młodzieżą naszej szkoły spotkał się po to, aby wyjaśnić, jak wielkie znaczenie w życiu młodego człowieka ma sport. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, że uprawianie sportu uczy wielu umiejętności przydatnych w życiu, w tym odpowiedzialności, punktualności, systematyczności, współdziałania w grupie, znoszenia porażek i podnoszenia się po niepowodzeniach. Marcin Prus podkreślił, że te właśnie umiejętności sprawiły, że mimo poważnej kontuzji, która dotknęła go, gdy był u szczytu sportowej kariery, sportowi zawdzięcza bardzo wiele, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Spotkanie z uczniami klas 6, 7 i drugich gimnazjalnych odbyło się 24 kwietnia w sali gimnastycznej naszej szkoły. Organizacją przedsięwzięcia zajęła się Pani Beata Marek. Przez trzy godziny uczniowie śledzili historię kariery sportowca, ale też nabierali przekonania, ze warto marzyć i realizować swoje pasje. Wysiłek włożony w docieranie do wyznaczonego celu z pewnością wychodzi na dobre. Swoją prelekcję Marcin Prus wsparł prezentacją multimedialną, na którą złożyły się zdjęcia z najlepszych czasów siatkarza, oraz krótki filmik promocyjny siatkarskiej kadry narodowej. Odpowiadał również na pytania uczniów, a jego wypowiedzi uzupełniły wiedzę o życiu i karierze sportowca.

Ze strony Dyrektora Szkoły- Pani Małgorzaty Nowackiej były siatkarz otrzymał podziękowania i kwiaty za bardzo ciekawe i motywujące młodzież wystąpienie. To ogromne wsparcie pracy wychowawczej szkoły. Sam sportowiec na zakończenie zaproponował konkurs sprawnościowy- rzut piłką do kosza. Wielu uczniów poddało się tej próbie, ale najlepszymi okazali się: Dominik Lang z klasy III c, Małgosia Michalik z klasy VI, a trzecie miejsce zajął Mateusz Wikarek z III c. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe. Jednak nie tylko o wyłonienie najcelniej rzucających w tym konkursie chodziło. Prowadzący spotkanie uświadomił wszystkim obecnym, że warto podchodzić do próby, nie rezygnować przed jej podjęciem, nie przejmować się porażką. Nasza wewnętrzna motywacja do podejmowania wyzwań może być różna, ale tylko sięgając w stronę celu, możemy się do niego przybliżyć.