01Uczniowie klasy 7 a zostali w tym roku szkolnym włączeni w realizację innowacji chemicznych. Dzięki nawiązanej współpracy z Zespołem Szkół nr 3 w Sławięcicach co miesiąc -pod kierunkiem nauczyciela chemii i pod opieką wychowawcy- będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w warunkach laboratoryjnych, jakimi dysponuje ta szkoła.

Pierwszy z wyjazdów odbył się 24 września. Grupa 18 uczniów miała za cel nauczyć się sposobów odmierzania odpowiedniej ilości cieczy przy pomocy cylindra miarowego oraz pipety. Czynności wykonywane podczas odmierzania cieczy tak pochłonęły uczestników laboratoriów, że czas zajęć upłynął zbyt szybko. Wszyscy dobrze się bawili, opanowując przy tym trudną sztukę panowania nad narzędziami pomiaru. Samo laboratorium chemiczne wraz z wyposażeniem zrobiło na uczniach ogromne wrażenie. Kolejne zajęcia zaplanowane zostały na 22 października.