26 września przypada Dzień Języków Obcych. W naszej szkole będziemy go świętować w późniejszym terminie. Miejska Biblioteka Publiczna zaproponowała w Kędzierzynie-Koźlu przygotowała z tej okazji warsztaty dla uczniów. Klasa ósma uczestniczyła w takiej lekcji poza szkołą wraz z wychowawcą. W ramach warsztatów uczniowie konkurowali w kilkuosobowych zespołach w quizach, wykonywali zadania związane z językami obcymi. Skąd pochodzi dane słowo, jak Finowie mówią na ogórki, co Niemcy zakładają na głowę, jak nazywają się owoce, które zechcemy kupić podczas pobytu za granicą, skąd pochodzą produkty znanych marek odzieżowych i kosmetycznych? Na takie między innymi pytania odpowiedzi poszukiwano z wykorzystaniem technologii informacyjnej, gdy wiedza lub intuicja zawiodły. Na zakończenie zespoły sprawdzały znajomość gwary śląskiej, czyli języka ludności naszego regionu.

Zajęcia w bibliotece były okazją do poszerzenia wiedzy w formie zabawy, czas więc uczniowie spędzili przyjemnie i pożytecznie.