Menu

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kędzierzynie-Koźlu

Przedświąteczna akcja dekorowania pierniczków i innych ciasteczek...
Wycieczka w Bieszczady
Turniej Warcabowy z okazji Dnia Chłopaka
Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych
Festiwal Pieśni i Twórczości Patriotycznej
Marzenia do spełnienia, czyli Dzień Nauczyciela w PSP 6 na lirycznie i wesoło
Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych
Polonez w wykonaniu uczniów szkoły podczas Festiwalu Pieśni i Twórczości Patriotycznej
Lekcja przyrody
Dzień Postaci z Bajek
Podsumowanie tegorocznej edycji „Gorączki Złota”
Budynek Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kędzierzynie-Koźlu - Ulica 1 Maja 3
Budynek Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie - ulica Stalmacha 20
Festiwal Pieśni i Twórczości Patriotycznej

 

Czy lektury szkolne muszą być kojarzone wyłącznie z czymś nudnym i mało przydatnym? Z pewnością nie. Dowiodła tego niedawno klasa III C, która po cyklu lekcji poświęconych tragedii Sofoklesa otrzymała zadanie polegające na wyborze jednego z projektów odwołujących się do treści i problematyki utworu oraz teatru greckiego. Prace mogły być wykonane indywidualnie lub w niewielkich grupach. W ten sposób powstały między innymi ciekawe projekty multimedialne, w których uczniowie dali popis swojej wyobraźni, kreatywności i niemałych talentów. W ocenie samych uczniów największe wrażenie wywarły: nowatorska prezentacja Michaliny Turczyniewicz i Martyny Krazińskiej oraz film animowany Dominiki Wieczorek i Weroniki Piśniak, gdzie w rolę aktorów wcieliły się plastelinowe figurki. Zapraszamy do obejrzenia!


 
 

W listopadzie podczas omawiania działu „Praca, moc, energia”, uczniowie klasy 2c wykonali projekt. Zadaniem było nakręcenie krótkiego filmu o maszynach prostych.

A oto rezultat…

 

 
 

 Uczennice klasy 2 C na informatyce pracowały nad projektami o zróżnicowanej tematyce. Martyna Krazińska z Michaliną Turczyniewicz z pomocą koleżanek z klasy przygotowały film, w konwencji pół żartem-pół serio na temat: "Jak aktywnie spędzać czas w Kędzierzynie-Koźlu." Film miał być swojego rodzaju poradnikiem i zachętą dla młodzieży do zdrowego i aktywnego spędzania czasu.

 Michalina Turczyniewicz i Martyna Krazińska z klasy 2 C postanowiły przygotować film na dodatkową ocenę z lekcji informatyki. W tym celu skonsultowały formę i tematykę pracy z nauczycielem przedmiotu. Ustalono, że film będzie poradnikiem, tutorialem. Inspiracją miały być liczne tutoriale zamieszczane w serwisie Youtube przez zwykłych użytkowników aplikacji chcących podzielić się swoją wiedzą. W ten sposób powstał film: "Jak utworzyć konto pocztowe - tutorial".