Menu

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kędzierzynie-Koźlu

Budynek Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kędzierzynie-Koźlu - Ulica 1 Maja 3
Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych
Budynek Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie - ulica Stalmacha 20
Przedświąteczna akcja dekorowania pierniczków i innych ciasteczek...
Lekcja przyrody
Festiwal Pieśni i Twórczości Patriotycznej
Wycieczka w Bieszczady
Dzień Postaci z Bajek
Turniej Warcabowy z okazji Dnia Chłopaka
Polonez w wykonaniu uczniów szkoły podczas Festiwalu Pieśni i Twórczości Patriotycznej
Marzenia do spełnienia, czyli Dzień Nauczyciela w PSP 6 na lirycznie i wesoło
Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych
Podsumowanie tegorocznej edycji „Gorączki Złota”
Festiwal Pieśni i Twórczości Patriotycznej

 Dalsze losy/ sukcesy absolwentów...

W zespole studentów Akademii Górniczo-Hutniczej, który zwyciężył w konkursie technologii satelitarnej w USA pracował absolwent PG nr 4 - Bartek Fuchs. Studenci byli jedynym polskim zespołem, biorącym udział w konkursie. W drodze po zwycięstwo wygrali z 59 innymi zespołami. Więcej o sukcesie polskich studentów można przeczytać klikając w poniższe linki ...

 

Polska uczelnia wygrała miedzynarodowy konkurs na technologię satelitarną

 

First place AGH University of Science and Technology, Poland 
AGH Space Systems 

Dominika Krys
Nazywam się Dominika Kryś, jestem absolwentką Gimnazjum nr 4 w Kędzierzynie-Koźlu. W roku 2015/2016 rozpoczęłam naukę w Liceum z Maturą Międzynarodową w Gliwicach. Jako uczennica gimnazjum brałam udział w wielu konkursach przedmiotowych, głównie
z j. angielskiego i j. polskiego oraz chętnie rozwijałam swoją pasję, jaką jest gra na wiolonczeli. Obecnie w liceum uczę się wszystkich przedmiotów w języku angielskim. Jest to możliwe dzięki temu, że na naukę tego języka stawiałam, ucząc się w gimnazjum.

Julia DziedzicJulia Dziedzic tak pisała o naszej szkole trzy lata temu, gdy została absolwentką PG 4.

„W tym gimnazjum zafascynowałam się historią i językiem polskim. Przede
wszystkim dlatego, że lekcje były inspirujące i mogłam na nich połączyć naukę ze spełnianiem swoich marzeń. Między innymi dzięki projektowi edukacyjnemu z języka polskiego, miałam okazję przeprowadzić wywiad z Pawłem
Zagumnym! Także współpracując z księdzem katechetą mogłam jeździć do radia i współprowadzić audycję wraz z innymi uczniami i absolwentami tej szkoły. Ale gimnazjum to nie tylko czas zdobywania wiedzy, nauczyłam się tam także rozmowy, wymieniania poglądów, posiadania własnego zdania oraz dążenia do celu. Organizowane były również różne wycieczki i warsztaty, wyjazdy do kina lub teatru. Nie bez żalu wspominam tę szkołę, jednak trzeba było się pożegnać i ruszyć w nieznane, dalej odkrywać świat. Ale dobrze wiedzieć, że są ludzie, którzy nas wspierają, służą pomocą i na których można liczyć. I właśnie ci nauczyciele, mimo że już nas nie uczą, są dla nas takimi osobami."

Ewa Strzala

A zatem, ja po PG 4 chodziłam do LO 2 w Kędzierzynie, najpierw do klasy matematyczno-informatycznej, a w połowie przeniosłam się do historyczno-prawnej, bo spodobała mi się historia i polityka :) 

Dostałam się na studia w Norwich i tam na Uniwersytecie Wschodniej Anglii - University of East Anglia studiowałam 5 lat, ukończyłam je, otrzymując dyplom magistra, a moja praca magisterska na temat wprowadzenia stanu wojennego w Polsce w 1981 roku dostała wyróżnienie. 

Nasi Absolwenci nagrodzeni! 

Warto się uczyć i być aktywnym społecznie!

Stypendia Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej to wyjątkowe, znaczące wyróżnienie przyznawane uczniom za ich różnorodne osiągnięcia. 

- Wyniki w nauce to jedno, ale uczniowie wykazywali się także np. działalnością społeczną. Udzielają się w różnych formach wolontariatu, działają w harcerstwie. Teraz same wyniki w nauce mogą okazać się niewystarczające, by takie stypendium uzyskać – mówiła dziennikarzom Halina Bilik, opolska kurator oświaty.

Wyróżnienia takie otrzymało 93 uczniów z Opolszczyzny,  w tym 7 osób to uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. 

Aż troje z nich to nasi  byli uczniowie!

  1. Adam Biegański – obecnie I Liceum Ogólnokształcące w Kędzierzynie-Koźlu
  2. Mikołaj Szczęsny- obecnie I Liceum Ogólnokształcące w Kędzierzynie-Koźlu
  3. Anna Chrin- obecnie Technikum nr 3 w Zespole Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu

Dlaczego Asy z jednej klasy? 

Otóż należeli do jednego zespołu klasowego. Jeszcze trzy lata temu zasiadali w tych samych ławkach, podchodzili do tych samych tablic, uczyli się do klasówek jak dzisiejsi uczniowie. Ich przewodnikami po świecie wiedzy byli ci sami nauczyciele. Pod ich okiem zgłębiali wiedzę z różnych dziedzin. Ania tak zafascynowała się chemią, że nie wyobrażała sobie kontynuowania nauki w innej szkole niż w ZS nr III- w klasie o profilu chemicznym. Już w pierwszej klasie liceum pokazała, co potrafi. Pasję rozwija do tej pory.  Mikołaj to raczej humanista. Laureat Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego. Dla siebie wybrał zupełnie inny niż koleżanka kierunek kształcenia.  Kolega z ławki , Adam, wraz z nim poszedł do LO nr I w Koźlu. Wszyscy troje już od początku nauki w tej szkole z dumą potwierdzali swoje umiejętności wyniesione z naszego gimnazjum. Chłopcy już w tym roku będą zdawać egzamin dojrzałości zwany maturą. Ania za rok, jak to w technikum…Ja jednak sądzę, że egzamin dojrzałości zdali już znacznie wcześniej. Rozwój osobisty, godzenie obowiązku nauki z rozwijaniem na przykład muzycznych zdolności ( Mikołaj) czy działalnością społeczną, pomocą innym  to umiejętności, które świadczą o wyjątkowej dojrzałości tych młodych ludzi.   

Z dumą patrzę na ich gimnazjalne zdjęcia. Pomysłowi, z poczuciem humoru, zgrani, aktywni, czego chcieć więcej?  Do takich świat należy! Może działali zgodnie z takim przesłaniem?

 Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz".

 

DSCN1628Bartosz Więckowski

Co u mnie?

A zatem – do PG 4 uczęszczałem w latach 2003-2006. Wychowawcą klasy (chyba A lub B) była Pani Joanna Drzewiecka. Oprócz mnie w klasie były też osoby takie jak: Gajda Dawid, Ledwig Alicja, Rzeszotalska Asia, Tumiłowicz Bartłomiej, Marta Pietrzyńska... Jeżeli idzie o moją „ścieżkę” edukacyjną po PG4, to sprawa wygląda tak:
Bezpośrednio po ukończeniu Gimnazjum rozpocząłem naukę w II Liceum
Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika, w klasie biologiczno-chemiczno-fizycznej. Profil klasy sugerowałby dalszą naukę w zakresie medycyny tudzież chemii czy farmacji, ale nie... Po maturze w 2009 roku zrekrutowałem się na Politechnikę Wrocławską. Wynik rekrutacji – pozytywny. Zdobyłem tytuł inżyniera automatyki
i robotyki w zakresie elektroenergetyki.