Sukcesy plast2017Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem "25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni.”

Pani Izabela Drajewicz zachęciła uczniów PG 4 do wykonania prac plastycznych związanych z tematyką pożarniczą. Spośród 84 prac wykonanych na etapie szkolnym jury wyłoniło 12 prac do etapu powiatowego.

Rozstrzygnięcie eliminacji powiatowych XIX edycji, które nastąpiło 7 kwietnia br. okazało się dla niektórych z nich bardzo korzystne.

Do konkursu zgłoszono i zakwalifikowano 148 prac w trzech kategoriach wiekowych, a komisja konkursowa dokonała wyboru 16, które przeszły do następnego, wojewódzkiego etapu konkursu.

W gronie laureatów znalazły się Agata Dołbik z klasy III b i Julia Szymańska z klasy IIId.

Obu autorkom gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w następnym etapie!

Więcej informacji oraz zdjęcia prac laureatów na stronie Lokalnej 24.

23 marca 2017 r. odbył się II Konkurs Piosenki Polskiej zorganizowany przez Zespół Szkół nr 4.

Jury w składzie dr Izabela Migocz – przewodnicząca, Sylwia Gawłowska – przedstawicielka Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Marek Sołtysiak z Radia Opole, Agnieszka Hyla - mgr sztuki w zakresie edukacji muzycznej, Rafał Pulkowski - właściciel studia nagraniowego 2K stwierdziło, iż wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom zdolności i umiejętności muzycznych.

W konkurencji solistów wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Maciej Wójtowicz z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu

II miejsce – Jakub Pietrzak z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich
w Kędzierzynie-Koźlu

III miejsce – Karolina Zborowska z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Kędzierzynie-Koźlu

Wyróżnienie – Julia Warzecha z Zespołu Gimnazjalno-szkolnego z Ujazdu

Wyróżnienie – Anna Szyndzielorz z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu

W konkursie kibicujących drużyn nasi uczniowie byli niepokonani. Wygrali konkurs na transparent i hasło wspierające swojego wykonawcę oraz turniej śpiewania karaoke i Jaka to melodia? Karolinie doping zapewniła drużyna w składzie: Dominika Czyż, Karolina Jopek, Małgosia Małecka, Stella Drozd i Ola Pazurek. Opiekę muzyczną nad ekipą z Czwórki sprawowała Pani Izabela Drajewicz, natomiast do rywalizacji zagrzewała Pani Grażyna Szatkowska.

Więcej informacji oraz galeria fotografii znajduje się na stronie http://www.KK24.pl

01Konkurs realizowany był w ramach globalnej inicjatywy „Take Back Your Streets” prowadzonej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportu dla Wszystkich TAFISA i pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Nagrodę osobiście wręczyli przedstawiciele Fundacji Recal i Związku Międzygminnego „Czysty Region”. Uczniowi pogratulowali sukcesu przedstawiciel Urzędu Miasta, Dyrektor Szkoły i wszyscy uczniowie.

Praca Krzysztofa została wyróżniona spośród 445 prac plastycznych w tym rysunków, obrazów, kolaży, rzeźb i konstrukcji przestrzennych. Ogółem nagrodzono 61 nadesłanych prac w tym cztery otrzymały najwyższe nagrody i dyplomy

Opiekun: Agnieszka Zelenay-Fuchs

Poniżej galeria zdjęć z uroczystości

Prace naszych uczennic zostały nagrodzone w konkursie literackim „ Pisać każdy może” .

Tegoroczna edycja konkursu „ Pisać każdy może” organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Kędzierzynie-Koźlu została już zakończona. Uczniowie nadsyłali prace w różnych formach dziennikarskich: wywiady, felietony, reportaże i recenzje. Z naszej szkoły zgłoszono łącznie 11 prac.

Felieton to specyficzny rodzaj publicystyki, krótki utwór dziennikarski utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający osobisty punkt widzenia autora.

Właśnie w kategorii felietonu już kolejny raz uczennice i uczeń z naszej szkoły zajęli całe podium.

Zwyciężyła Katarzyna Muzyka z ubiegłorocznej kl.3c jako autorka tekstu „Gra o towar”, drugie miejsce zajęła Natalia Osowska obecnie z 3 a za pracę „Wszystko o modzie”, trzecie zdobyły
ex aequo Nikola Jaskółka z kl. 3a za „Szał promocji świątecznych …” oraz uczennica innego
gimnazjum.

Wyróżnienia zdobyli: Karolina Jopek z kl. 3a, Andżelika Mirga z 3e i Dominik Jóźwiak z 1c.

Gratulujemy!

Z przyjemnością zawiadamiamy, że Dominika Wieczorek z kl III C
została nagrodzona w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "Sam nie palę i innym odradzam", a jej praca otrzymała wyróżnienie w kategorii artystycznej.
10To już siódma edycja konkursu przeznaczonego dla gimnazjalistów województwa opolskiego. Konkurs organizowany jest w ramach rządowego Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce.