Prace naszych uczennic zostały nagrodzone w konkursie literackim „ Pisać każdy może” .

Tegoroczna edycja konkursu „ Pisać każdy może” organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Kędzierzynie-Koźlu została już zakończona. Uczniowie nadsyłali prace w różnych formach dziennikarskich: wywiady, felietony, reportaże i recenzje. Z naszej szkoły zgłoszono łącznie 11 prac.

Felieton to specyficzny rodzaj publicystyki, krótki utwór dziennikarski utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający osobisty punkt widzenia autora.

Właśnie w kategorii felietonu już kolejny raz uczennice i uczeń z naszej szkoły zajęli całe podium.

Zwyciężyła Katarzyna Muzyka z ubiegłorocznej kl.3c jako autorka tekstu „Gra o towar”, drugie miejsce zajęła Natalia Osowska obecnie z 3 a za pracę „Wszystko o modzie”, trzecie zdobyły
ex aequo Nikola Jaskółka z kl. 3a za „Szał promocji świątecznych …” oraz uczennica innego
gimnazjum.

Wyróżnienia zdobyli: Karolina Jopek z kl. 3a, Andżelika Mirga z 3e i Dominik Jóźwiak z 1c.

Gratulujemy!