W dniu 09.03.2017 r. na Hali Sportowej Otmęt-Krapkowice odbyła się Gimnazjada – Wojewódzkie Zawody w Tenisie Drużynowym Dziewcząt. Do rywalizacji stanęło 11 drużyn, zwycięzców zawodów powiatowych z województwa opolskiego. Po meczach grupowych, zwycięzcy grup rozegrali między sobą mecze o cztery najwyższe miejsca w zawodach. W wyniku rywalizacji  I miejsce zajęły dziewczyny z PG nr 7 Opole, II miejsce zajęło PG KUP, III miejsce PG Rudniki IV miejsce wywalczyły dziewczyny z naszego gimnazjum Magdalena Marek z klasy III d i Alicja Taraszkiewicz z klasy I a. Gratulujemy wysokiego miejsca w zawodach na szczeblu
wojewódzkim i tym samym zdobyciu punktów dla szkoły. Dzięki zdobyciu miejsca w pierwszej czwórce za rok powiat kędzierzyńsko-kozielski będzie mógł wystawić w zawodach wojewódzkich nie jedną ale dwie drużyny dziewcząt.

Prowadząca drużynę: Agnieszka Zelenay-Fuchs

6W dniu 01.02.2017 r. odbył się w naszej szkole Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły.

Na sali gimnastycznej uczniowie i uczennice klas I, II, III naszego gimnazjum rozegrali swoje mecze pod okiem sędziów: pani Agnieszki Zelenay-Fuchs, pana Piotra Wilka oraz pana Marka Fuchs.

Rywalizacja była zacięta i przebiegała według zasad fair play. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Alicja Taraszkiewicz 1a, II miejsce zajęła Magdalena Marek 3d,III miejsce Wiktoria Pawlik 1a.

Zwycięzcą w kategorii chłopców został Dominik Lang 2a, II miejsce zajął Maciej Mojzyk 1a, III miejsce zajął
Bartosz Kotowicz 2c.

Najlepsi zawodnicy reprezentowali szkołę w Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym Gimnazjada dnia 02.02.2017r., które odbyły się na Hali Sportowej „Śródmieście". W zawodach wzięło udział 32 zawodników z całego powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Nasze uczennice Magdalena Marek i Alicja Taraszkiewicz zajęły I i III miejsce. Tym samym zakwalifikowały się do Finałów Wojewódzkich, które odbędą się 08.02.2017r. w Dobrzyniu Wielkim. Życzymy im powodzenia.

2Otwarcie sezonu nawigacyjnego na Odrze to coroczna impreza, podczas której odbywają się różne atrakcje dla młodzieży. Na przystani Szkwał w Koźlu w dniu 24 maja zorganizował ją Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej. Wzięli w niej udział również nasi uczniowie. Klasa III a stanęła do rywalizacji w różnych konkurencjach. Lista konkurencji jest długa: przeciąganie liny, strzały z wiatrówki, rzutki, wiązanie węzłów, slalom robotów, toczenie koła i inne. W większości z nich nasi uczniowie okazali się najlepsi, wiec w klasyfikacji ogólnej zdobyli I miejsce! Do zaciętej rywalizacji zagrzewał zawodników doping kolegów i koleżanek, ale także Pani Izabeli Drajewicz, która pełniła rolę opiekuna grupy.

Z radością i dumą powrócili z pucharem dla Publicznego Gimnazjum nr 4.

sport
W ostatnich miesiącach nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę na zawodach sportowych. Na wyróżnienie zasługują:

1. Magdalena Marek (2d) - I miejsce w powiatowych zawodach w tenisie stołowym  indywidualnie dziewcząt (awans do zawodów wojewódzkich).

2.  Magdalena Marek(2d) i Agata Kot(1a) -  II miejsce w powiatowych zawodach drużynowych dziewcząt w tenisie stołowym(awans do zawodów          wojewódzkich).

3. Aleksander Dadej(3a) i Wojciech Synyszyn(3b) -  III miejsce w powiatowych zawodach drużynowych chłopców w tenisie stołowym.

4. Mikołaj Turczyniewicz(3c), Marcin Woźniak(2c), Mateusz Wikarek(1c) i Weronika Struś(1c)  -   II  miejsce w powiatowych zawodach szachowych drużynowo. Na rezerwie G. Mikita(1c), T. Cembala(1c) i D.Fedurko(1c)

Opiekun A. Zelenay-Fuchs
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

tenis3

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 4
w Kędzierzynie-Koźlu zajęli I miejsca we wszystkich kategoriach w tenisie stołowym zarówno w zawodach indywidualnych, jak i drużynowych. Pokonali drużyny i uczniów z 9 szkół gminnych i powiatowych. Nasi uczniowie zostali niekwestionowanymi mistrzami w tej dyscyplinie sportu na szczeblu powiatowym.

1
Nasi uczniowie odnoszą wiele sukcesów sportowych pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego. Poniżej osiągnięcia uczniów zdobyte pod opieką p. A. Zelenay-Fuchs i p. Beaty Marek.