Poznań – jaki catering na wesele?

Podstawę udanego wesela stanowi dobre jedzenie. Całe szczęście już dawno za nami czasy kiedy to obowiązek przyrządzenia weselnych dań spoczywał na barkach rodziców pary młodej. Dzisiaj normą jest profesjonalny catering Poznań na weselu. Przyrządzeniem wszystkich dań znajdujących się na weselnym stole zajmuje się profesjonalna firma cateringowa. Wiele też się zmieniło jeśli chodzi o samo menu. Bigos, tłusty schabowy z ziemniakami i nieśmiertelny rosół są zastępowane przez bardziej wykwintne potrawy. W kwestii weselnego menu panuje też moda na powrót do korzeni. Coraz częściej na weselnych stołach królują dania regionalne, typowe dla danego regionu. Obecnie liczy się również różnorodność. Catering najlepiej zamawiać w tej firmie, która oferuje bogaty wybór dań mięsnych, rybnych czy warzywnych. O gościach będących wegetarianami nie można bowiem zapominać.

Jak dopasować catering do wesela – Poznań

Moda modą ale catering weselny powinien być dopasowany zarówno do charakteru wesela jak i zaproszonych na niego gości. Wykwintne przystawki i dania podbiją podniebienia nieco bardziej wyrafinowane. W zdecydowanej większości przypadków gdy rodzina pochodzi ze wsi i kultywuje tradycje najlepiej postawić na wiejską kuchnię. Należy również wziąć pod uwagę specyfikę polskich wesel. Stoły wręcz powinny uginać się od jedzenia. Dlatego tak ważne jest to by wybrać dobry catering. Zdarzają się bowiem przypadki gdy firma cateringowa działa w bardzo oszczędny sposób oferując swoim Klientom bardzo uszczuplone dania. Dlatego przed wyborem firmy cateringowej na tak ważne wydarzenie jakim jest ślub dobrze jest zapoznać się z opiniami w internecie. Zwrócić należy uwagę na przykład na to czy dania są ciepłe, czy podawane są w odpowiednich odstępach czasu. Wszelkie zimne przekąski powinny być również uzupełniane. Dlatego też najlepiej zdecydować się na catering Poznań z obsługą kelnerską.

catering Poznań

Bardzo modnym trendem w kwestii cateringu weselnego jest obecność „wiejskiego stołu” na przyjęciu. W wybranym przez młoda parę miejscu prezentowane są wiejskie przysmaki- wędliny, kabanosy, chleby czy słodycze. Ma to formę szwedzkiego stołu gdzie każdy może podejść i poczęstować się smakołykami regionalnej kuchni. Zresztą oferta firm cateringowych w kwestii urozmaicenia menu weselnego jest bardzo bogata. Wiejski stół może być zastąpiony poprzez stół z jedzeniem z niemal każdej strony święta. Dzięki temu goście będą mogli zapoznać się z kuchnią meksykańską, hiszpańską czy jakąkolwiek inną. Wybierając firmę cateringową warto też zwrócić uwagę na to w jaki sposób podane są dania. Dobra prezentacja tworzy przecież oprawę wesela. Najlepiej decydować się na kompleksowy catering Poznań. Firma powinna zająć się nie tylko głównymi daniami ale również przystawkami, daniami podawanymi na zimno, alkoholem, deserami, ciastami itp. Zanim zdecydujemy się na jedną wybraną firmę zapoznajmy się najpierw z ofertą co najmniej kilku pośród nich. Chyba każda pora młoda chce by ślub i wesele był niezapomnianym przeżyciem.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>