Wrocław- coraz częściej catering zamiast stołówek

Za czasów PRL-u w każdym przedszkolu, każdej szkole jak również uczelni wyższej funkcjonowały stołówki. Dzisiaj coraz częściej szkolne stołówki wypierane są przez catering Wrocław. Ma to swoje dobre jak i złe strony. Przede wszystkim szkolne stołówki były dofinansowane przez samorządy. Dzięki temu biedne dzieci mogły liczyć na dopłaty do posiłków. Z drugiej jednak strony narzekać można na jakość serwowanych posiłków przez stołówki. Potrawy były często niezdrowe, niedostosowane do wieku dzieci. Profesjonalny catering uwalnia nas od problemu komponowania zdrowych posiłków dla dzieci. Jadłospis tworzony jest przed fachowców- dietetyków oraz technologów żywnością. Wiedzą oni doskonale z jakich produktów powinien składać się zdrowy posiłek dla dzieci tak by zapewnić im wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Należy również pamiętać, że dzieci są dość kapryśne. Fachowcy od cateringu znają doskonale upodobania smakowe maluchów.

Jak wybrać najlepszy catering we Wrocławiu dla dzieci?

Dobrze gdy szkoła obsługiwana jest przez taki catering, w którym dziecko może sam ustalać sobie tygodniowy jadłospis. W przypadku szkolnych stołówek zbyt dużego wyboru nie ma. Dzieci nie mają wyboru, muszą jeść to co akurat jest serwowane tego dnia. Jeśli dziecko nie lubi danego posiłku to całkiem możliwe, że będzie chodzić głodne. W najgorszym wypadku głód swój zaspokoi w szkolnym sklepiku z niezdrowymi przekąskami. Wiemy tez doskonale jak ważna jest jakość serwowanych posiłków. Szkoła wybierając catering Wrocław dla dzieci powinna to robić w konsultacji z rodzicami oraz samymi zainteresowanymi – dziećmi. Dobrze gdy osoba oddelegowana ze szkoły przyjrzy się z bliska w jaki sposób przyrządzane są posiłki. Dieta dla dzieci powinna składać się z dużej ilości warzyw, chudego mięsa, nabiału, zdrowych soków. Profesjonalna firma cateringowa powinna wiedzieć w jaki sposób komponować posiłki by dostarczyć wszystkie niezbędne składniki odżywcze maluchom znajdującym się w intensywnej fazie wzrostu.

Catering Wrocław

Firma cateringowa obsługująca szkoły na co dzień będzie też wybawieniem przy imprezach okolicznościowych. Bale dla przedszkolaków, bale gimnazjalne czy zwykła wigilia to prawdziwe utrapienie dla rodziców. Ciąży na nich bowiem obowiązek przygotowania wszystkich potraw. O wiele wygodniej i prościej jest zamówić catering do szkoły. Rzecz jasna usługi cateringowe należy zamawiać z odpowiednim wyprzedzeniem. Tak by firma cateringowa miała czas na przygotowanie wszystkich niezbędnych posiłków. Wbrew pozorom catering Wrocław pod względem cenowym nie stanowi zbyt dużego wyzwania. Im większe miasto tym większa konkurencja. We Wrocławiu bez problemu znajdziemy jednak firmy cateringowe oferujące obiady dla maluchów już za kilka złotych. Ważniejsza jest jednak jakość posiłków. Na forach internetowych warto więc szukać opinii na temat danego podmiotu cateringowego. Wszystkie posiłki powinny być bowiem przygotowywane zgodnie ze wszelkimi normami sanitarnymi. Zdrowy catering z całą pewnością przełoży się również na lepsze wyniki w nauce. Dziecko najedzone to dziecko bardziej skupione. Zwłaszcza zdrowymi produktami.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>